Strefa uczestnika

W tym miejscu znajdziecie Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Program konferencji 14-15 września do druku: Do pobrania.

 

Czy można jeszcze zarejestrować się na wydarzenia VII OFIP-u?

Rejestracja dla uczestników FORUM, zgłoszenia stoisk na PIKNIK INICJATYW OBYWATELSKICH oraz rekrutacja na dofinansowanie PAFW są już zakończone.

Wszystkich, którzy nie zdążyli zgłosić się do współtworzenia OFIP-u, zachęcamy do odwiedzenia PIKNIKU INICJATYW OBYWATELSKICH w dniu 14 września 2014 r., ul. Krakowskie Przedmieście (między ul. Królewską a ul. Karową). Szczegółowy program znajdą Państwo tutaj.

 

Dlaczego, mimo zlecenia przelewu w banku, nie otrzymałem mailowego potwierdzenia wpisania mnie na listę uczestników VII OFIP?

Otrzymanie przelewu i przyjęcie na listę uczestników potwierdzamy po jego zaksięgowaniu na naszym koncie. Wtedy uczestnik otrzymuje potwierdzenie wpisania go na listę uczestników VII OFIP poprzez e-mail. W przypadku przelewu nie dzieje się to jednak automatycznie, należy więc doliczyć czas, potrzebny na zaksięgowanie wpłat. Osoby, które dokonały wpłat w ostatnich dniach przed wydarzeniem, prosimy o zabranie ze sobą wydrukowanego potwierdzenia przelewu.

W przypadku wpłat, które wpłynęły na konto po 1. września, faktury (z datą wrześniową) będą wysyłane do Państwa do 5 października. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Zdarzają się także przypadki podania błędnego adresu e-mail w formularzu rejestracyjnym – wtedy nie może do Państwa dotrzeć potwierdzenie wpisania na listę uczestników VII OFIP. Jeżeli więc zarejestrowali się Państwo i opłacili koszty udziału, znajdują się na pewno na naszej liście uczestników. Zapraszamy i do zobaczenia!

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące kosztów i płatności znajdą Państwo w Regulaminie uczestnictwa w konferencji organizowanej w ramach VII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.

 

Czy organizatorzy zapewniają nocleg i parking w Warszawie?

Organizatorzy VII OFIP-u nie zapewniają miejsc noclegowych, z wyjątkiem osób, które otrzymały dofinansowanie. Jednak specjalnie dla uczestników przygotowaliśmy ofertę noclegową na preferencyjnych warunkach. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w STREFIE UCZESTNIKA.

Przyjeżdżając do nas autem, powinni Państwo pamiętać, że centrum Warszawy objęte jest strefą płatnego parkowania. Obowiązuje ona od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -18.00. W soboty, niedziele i dni świąteczne parkowanie jest bezpłatne.

Nie ma możliwości wjazdu na teren konferencji. Więcej informacji dla zmotoryzowanych znajdziecie Państwo pod tym linkiem tutaj.

Zachęcamy do pozostawiania samochodów poza obrębem centrum i korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. O Rowerowej Warszawie można przeczytać tutaj.

Więcej informacji dotyczących transportu zamieściliśmy tutaj.

 

Gdzie i kiedy zgłosić się po przyjechaniu na Forum?

Punkt rejestracyjny dla wszystkich uczestników będzie znajdował się na terenie Kampusu Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, w budynku Starego BUW-u, na parterze. MAPA KAMPUSU UW znajduje się tutaj.

Rejestracja będzie czynna 14 września w godz. 8.30 – 10.00 a 15 września w godz. 8.00 – 9.30. Odbiór identyfikatorów będzie możliwy przez cały czas trwania Forum w punkcie informacyjnym.

Zachęcamy, aby ci z Państwa, którzy mogą rejestrowali się jak najwcześniej. Dzięki temu wszyscy spokojnie zdążą na sesje tematyczne.

 

Gdzie mogę zostawić bagaż?

Wszystkie osoby z poza Warszawy, o ile to możliwe, prosimy o pozostawienie bagażu w hotelu. Jest to możliwe także poza opłaconymi dobami hotelowymi. Wystarczy zgłosić taką prośbę do recepcji.

Dla osób, które będą potrzebowały przechować bagaż na terenie konferencji, w budynku Audytorium Maximum, na poziomie -1 znajdować się będzie szatnia dla uczestników. Można tam będzie przechować bagaż, jednak prosimy o niepozostawianie wartościowych przedmiotów, ponieważ organizator nie ponosi za nie odpowiedzialności.

 

Gdzie, w razie potrzeby otrzymam pomoc lub potrzebne mi informacje, w trakcie wydarzenia?

Punkt Informacyjny znajdować się będzie w Starym BUW-ie na parterze, obok rejestracji. W punkcie informacyjnym możecie zapoznać się Państwo m.in. z programem konferencji, zapisać na sesję „Wysłuchanie publiczne w sprawie strategii rozwoju sektora obywatelskiego” oraz uzyskać wskazówki, jak trafić do odpowiednich sal, w których odbywają się sesje tematyczne, do miejsc wydawania posiłków oraz punktu promocyjnego.

 Na terenie całego Kampusu Uniwersytetu Warszawskiego wsparciem w każdej sytuacji, w znalezieniu odpowiedniej sali czy miejsca służą nasi WOLONTARIUSZE, ubrani w koszulki z logo OFIP-u.

W razie sytuacji awaryjnej, w nagłych przypadkach, prosimy o dzwonienie pod NUMER ALARMOWY 518 876 347.

 

Czy mogę wziąć udział w innej sesji, niż zadeklarowałem w formularzu rejestracyjnym?

Ze względu na komfort uczestników i prowadzących prosimy o niezmienianie wybranych przez siebie sesji. Sale, w których odbędą się poszczególne sesje dobraliśmy biorąc pod uwagę ilość zgłoszeń. Zmiany zadeklarowanych sesji będą możliwe jedynie w miarę dostępności wolnych miejsc.

 

Czy będzie możliwość skorzystania z internetu podczas Forum?

Tak, na terenie Kampusu Uniwersytetu Warszawskiego dostępna jest bezprzewodowa
sieć o nazwie VII_OFIP hasło: ofip2014. Informacja ta będzie również dostępna na identyfikatorach.

 

Jak zorganizowane są przerwy kawowe oraz lunchowe?

W trakcie konferencji zapraszamy wszystkich uczestników na fair trade’ową kawę, herbatę oraz poczęstunek, przygotowane przez Fundację Kuroniówka.

Miejsca poczęstunków znajdują się przy salach, w których odbywają się sesje oraz w Auditorium Maximum na poziomie –1.

Dla tych z Państwa, którzy przy zgłoszeniu wyrazili chęć skorzystania z posiłków, przygotowany został smaczny wegetariański lunch
w biodegradowalnych opakowaniach. Będzie on wydawany na podstawie bonów lunchowych, które są dołączone do identyfikatora. Jeden bon odpowiada jednemu posiłkowi w danym dniu. Bon oznaczony jest datą. Przy odbiorze posiłku nasi wolontariusze poproszą o bon, którego posiadanie upoważnia do otrzymania lunchu.

Lunche wydawane będą w Auditorium Maximum na poziomie –1 w godzinach:

niedziela, 14.09 w godzinach 14.00–15.00;

poniedziałek, 15.09 w godzinach 15.00–16.00.

Za ich przygotowanie odpowiada Fundacja Kuroniówka, która uczy smacznego i racjonalnego gotowania prowadząc warsztaty kulinarne. Fundacja pokazuje, jak wykorzystywać dostępne produkty spożywcze i dzięki tym umiejętnościom w łatwy sposób podnosić komfort życia.

 

Co dodatkowego będzie się działo na terenie kampusu Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Forum Inicjatyw Pozarządowych?

Oś czasu – wystawa interaktywna
W Starym BUW-ie umieszczona będzie oś czasu, reprezentująca przemiany III sektora w ostatnich 25 latach. Chętne organizacje mogą zaznaczyć na niej ważne wydarzenia, które miały wpływ na cały sektor pozarządowy.

Przestrzeń Medialna
We współpracy z Fundacją Dobrego Odbioru będą nagrywane wywiady z gośćmi Forum. Relacje z wydarzeń nadawane będą na bieżąco na portalu www.ngo.pl

Punkt Promocyjny
Podczas trwania konferencji zostanie udostępniony Punkt Promocyjny, w którym będzie można otrzymać materiały, dotyczące ich działalności różnych NGO-sów.

Będzie on znajdował się na parterze Starego BUW-u, obok recepcji (mapka Kampusu UW znajduje się tutaj).

Strefa Relaksu
Dla uczestników zorganizowana będzie Strefa Relaksu, w której można zjeść posiłek, porozmawiać oraz przyjemnie spędzić czas między sesjami. Zapraszamy na trawę na Małym Dziedzińcu UW.

Wspólne zdjęcie
Wszystkich uczestników VII OFIP-u zapraszamy do wspólnego zdjęcia. Zbieramy się 15 września w poniedziałek w przerwie między sesjami – godz. 11.10 przed budynkiem Starego BUW-u.

Daj nam znać – punkt zbierania opinii o OFIP-ie
Daj nam znać, co myślisz o OFIP-ie. Punkt ewaluacyjny będzie znajdował się  przed budynkiem Starego BUW-u i poprowadzi go Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Zachęcamy do dzielenia się opiniami.

Co przewidziane jest w ramach  wydarzenia wieczornego?

Osoby, które przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego wyraziły chęć uczestnictwa w wieczornym wydarzeniu w niedzielę 14 września, zapraszamy do klubu Harenda od godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą identyfikatorów.

Wydarzenie wieczorne będzie okazją do dalszych, mniej formalnych dyskusji oraz lepszego poznania się i zabawy. W programie przewidziana jest potańcówka oraz zimne przekąski i napoje. Wspólny toast wzniesiemy o godz. 20.00.

 

Nie mogę znaleźć linków do mediów społecznościowych?

Działamy dla odmiany!
Działajmy w mediach społecznościowych!

Pod adresem https://www.facebook.com/ofip.eu znajdziecie Państwo naszą stronę, na której umieszczamy zdjęcia i aktualności. Z  kolei na Twitterze podczas obu dni trwania Forum na bieżąco podawać będziemy, co dzieje się podczas sesji, spotkań śniadaniowych oraz reszty punktów programu.

Zapraszamy do śledzenia naszego kanału https://twitter.com/VII_OFIP oraz do wpisywania hashtaga #ofip2014, który pomoże odszukać bieżące informacje na obu portalach.

A zdjęcia wrzucamy na Istagrama, do czego też zachęcamy: 7ofip.

Udostępnij spot!
Jeśli chcesz w 30 sekund przekonać kogoś, że NGO to ogromna siła – zachęcamy do dzielenia się naszym spotem.

Pobierz link i wstaw na swoją stronę, na profil na Facebooku i prześlij go mailem: https://www.youtube.com/watch?v=zffwKNZ6YfQ

 

Wystąpienie Prezydenta RP i ceremonia przyznania odznaczeń państwowych.

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 15 września Pan Prezydent Bronisław Komorowski wystąpi na sesji podsumowującej VII OFIP, w czasie której odbędzie się uroczystość nadania odznaczeń państwowych dla zasłużonych działaczy społecznych.

Budynek Auditorium Maximum będzie wcześniej odpowiednio przygotowany a wszystkie osoby wchodzące będą sprawdzane z listą osób zarejestrowanych na VII OFIP przez funkcjonariuszy BOR-u oraz wolontariuszy OFIP-u. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości, oraz noszenie w widocznym miejscu otrzymanego podczas OFIP identyfikatora.

W związku z powyższym bardzo prosimy o dyscyplinę czasową i o wcześniejsze przybycie do Auditorium Maximum. Osoby, które do godziny 13:30 nie wejdą do sali im. Adama Mickiewicza, nie będą mogły uczestniczyć w zakończeniu VII OFIP i uroczystości. Prosimy o wyrozumiałość.

 

Jeżeli już teraz masz inne pytanie dotyczące VII OFIP-u, skontaktuj się z nami bezpośrednio tutaj.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress