Transport

zdjęcie tra

JAK DOJECHAĆ DO WARSZAWY?

Możecie Państwo skorzystać z następujących środków transportu:

POCIĄG – ( www.pkp.pl ) – bilety kolejowe kupicie Państwo w kasach na dworcach lub w Internecie. Istnieje również możliwość zakupu biletu w pociągu u konduktora do którego należy zgłosić się od razu po rozpoczęciu podróży. Bilet taki jest sprzedawany za dodatkową opłatą.

AUTOKAR – na portalu www.e-podroznik.pl znajdziecie Państwo rozkłady wszystkich autobusów i busów jeżdżących do Warszawy. Połączenia PKS są na stronie www.pksbilety.pl. Krajowe połaczenia PKS obsługuje Dworzec PKS Warszawa Zachodnia (Aleje Jerozolimskie 144). Ze względu na sprawną obsługę i korzystne koszty przejazdu polecamy Polski Bus. Na stronie przewoźnika (www.polskibus.pl) mozna sprawdzić rozkład jazdy i kupić bilety.

SAMOCHÓD –  jedziesz na OFIP? Zabierz współpasażera! Jeśli zaplanujecie Państwo podróż do Warszawy swoim samochodem, zapraszamy do włączenia się do OFIP-owego wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1450610648542410/?context=create&source=49). Można zarówno zaproponować wolne miejsca w swoim samochodzie, jak i poszukać kierowcy, który Państwa podwiezie. Zachęcamy także do zapoznania się z ogólnopolskim  portalem BlaBlaCar (www.blablacar.pl), który pozwala na znalezienie wygodnej i taniej formy podróży z kierowcą jadącym w tym samym kierunku.

 

JAK PORUSZAĆ SIĘ PO WARSZAWIE?

Konferencja odbywać się będzie w Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28). Wygodne usytuowanie w samym centrum sprawi, że dojazd na miejsce nie będzie stanowił żadnego problemu.

KOMUNIKACJA MIEJSKA – na stronie www.ztm.waw.pl znajdziecie Państwo zarówno wszystkie rozkłady jazdy, jak i informacje o ewentualnych objazdach i cenach biletów (np. koszt biletu dobowego to 15 zł). Serdecznie polecamy skorzystanie ze strony www.warszawa.jakdojade.pl która po wybraniu miejsca startu i docelowego pokaże najszybszą opcję dojazdu. Posiadacze smartfonów mogą sobie również zainstalować w swoim telefonie aplikację “Jak dojadę”.

Przystanek położony najbliżej miejsca konferencji nosi nazwę “Uniwersytet”. Zatrzymują się na nim autobusy linii: 102, 105, 111, 116, 128, 175, 180, 222, 444, 503, 518, E-2.

ROWER – wszystkim miłośnikom dwóch kółek serdecznie polecamy wypożyczenie roweru. Warszawa ma całkiem przyzwoitą sieć ścieżek rowerowych i bardzo dobrze zorganizowane wypożyczalnie rowerów, z których równie chętnie korzystają turyści, co sami warszawiacy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.vetrilo.waw.pl , wpłacić minimum 10 złotych i korzystać przez całą dobę z setek stacji rowerowych rozsianych po mieście. System wypożyczalni Veturilo nie wymaga oddania roweru do punktu, z którego został wypożyczony. Rower można wypożyczyć w Śródmieściu, a oddać w innej dzielnicy. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne, kolejne 40 minut kosztuje złotówkę. Więcej szczegółów i aktualny wykaz lokalizacji wypożyczalni znajdziecie Państwo na stronie Veturilo.

WŁASNY SAMOCHÓDprzyjeżdżając do nas autem, powinni Państwo pamiętać, że centrum Warszawy objęte jest strefą płatnego parkowania. Obowiązuje ona od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -18.00. W soboty, niedziele i dni świąteczne parkowanie jest bezpłatne. Na teren konferencji – nie ma wjazdu. Więcej informacji dla zmotoryzowanych znajdziecie Państwo pod tym linkiem: http://www.warsawtour.pl/niezb-dnik/jak-porusza-si-po-warszawie/parkowanie-1511.html

Zachęcamy do pozostawiania samochodów poza obrębem centrum i korzystania z komunikacji miejskiej
lub rowerów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress