1. Ekonomizacja sektora pozarządowego pod kątem działalności gospodarczej – woj. wielkopolskie

« powrót do programu Forum
1 stycznia
czwartek
00:00 - 1410544800 Auditorium Maximum
Aula B

Opis:

Organizacje pozarządowe cechuje niski poziom stabilności finansowej. Problemy społeczne, z którymi przychodzi się im mierzyć wymagają natomiast długotrwałej aktywności i określonych zasobów. Biorąc pod uwagę fakt, że uzależnienie od środków publicznych bądź płynących z biznesu może negatywnie wpłynąć na działalność organizacji, warto budować płynność finansową także w oparciu o działalność gospodarczą. Celem sesji będzie więc analiza możliwości wykorzystania działalności gospodarczej jako źródła przychodów dla organizacji pozarządowych. Omówimy istniejące rozwiązania, sprawdzone praktyki, ale także wyzwania związane z zarządzaniem działalnością nastawioną na zysk. Panel jest częścią dyskusji nt. strategii trzeciego sektora, aktualnie wypracowywanego przy wsparciu Sieci SPLOT, wyniki dyskusji zostaną włączone w ostateczny dokument.

W dyskusji panelowej, moderowanej przez Ewę Gałka, prezeskę Centrum PISOP i inicjatorkę Modelu zarządzania organizacją pozarządową prowadząca działalność gospodarczą BINGO oraz Justynę Schaefer-Kurkowiak udział wezmą także przedstawiciele organizacji prowadzących działalność gospodarczą, którzy opowiedzą o korzyściach i wyzwaniach związanych z realizacją działalności nastawionej na zysk w NGO.

Zasadniczą częścią panelu będzie dyskusja uczestników sesji na temat rekomendacji Wielkopolskiego Regionalnego Panelu Ekspertów, pracującego nad strategią III sektora, oraz na temat potrzeb organizacji pozarządowych pod kątem budowania niezależności i stabilności finansowej w oparciu o działalność gospodarczą.

Sesja przeprowadzona zostanie w ramach projektu Trzeci Sektor Dla Polski, realizowanego przez Sieć SPLOT i OFOP w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.]]]]]

MODERATOR / PROWADZĄCY:

Ewa Gałka
Justyna Shaefer-Kurkowia

PANELIŚCI:

Zobacz na mapie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress